SKLEPU INTERNETOWEGO ALMA-ART.PL

Niniejszy Regulamin dotyczy sklepu internetowego Alma-art działającego pod adresem http://www.alma-art.pl, prowadzonego przez firmę Alma-art Anna Harasim-Malec, ul. Fabryczna 11/3, 20-301 Lublin, Nip: 946-230-62-35

 

Kontakt ze Sklepem: za pośrednictwem poczty elektronicznej: zaproszenia@alma-art.pl, telefonicznie: 697 727 598

 

I. Ogólne warunki zamówienia

 

 1. Zamówienia można składać za pośrednictwem strony internetowej Sklepu 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 2. W celu złożenia zamówienia Klient zobowiązany jest do dokonania wyboru zamawianych towarów, wyboru sposobu dostawy i sposobu płatności spośród dostępnych w Sklepie oraz podania adresu dostawy wraz z numerem telefonu.
 3. Zamówienia potwierdzane są mailowo w godz. 09-17, od poniedziałku do piątku. Zamówienie złożone w sobotę, niedzielę lub święto zostanie potwierdzone pierwszego dnia roboczego.
 4. Ceny produktów na stronie Sklepu są cenami brutto, wyrażonymi w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 5. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie składania przez Klienta zamówienia poprzez stronę Sklepu.
 6. Cena przy produkcie nie zawiera kosztów przesyłki.
 7. W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia, Sklep niezwłocznie powiadomi o tym fakcie Klienta drogą mailową lub telefoniczną. Nastąpi to najpóźniej w terminie 7 dni od dnia złożenia zamówienia. W przypadku zapłaty przez Klienta za zamówienie, Sklep zwróci wpłacone pieniądze.
 • częściowa realizacja - wybór przez Klienta tej możliwości powoduje zrealizowanie zamówienia dotyczącego wyłącznie dostępnych towarów;
 • anulowanie całości zamówienia.

Termin realizacji zamówienia wynosi od 5 do 14 dni roboczych i zależy głównie od ilości napływających zamówień. Klient, poprzez złożenie zamówienia w Sklepie, świadomie wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie jego danych osobowych, potrzebnych do realizacji składanego zamówienia. 12. Sklep zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą "O ochronie danych osobowych" (Dz.U. Nr 133, poz.833). Zgodnie z tą ustawą Klient sklepu ma prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania. Sklep zobowiązuje się do nieudostępniania w/w danych osobom trzecim na inne cele niż te związane z realizacją zamówienia.

 

II. Warunki zamówienia przedmiotów nieprefabrykowanych, wyprodukowanych według specyfikacji konsumenta (np. zaproszenia, winietki, zawieszki, karty menu, księgi gości, itp.)

 

 1. W przypadku zamówienia w/w przedmiotów za „termin realizacji” uważa się czas od momentu spełnienia dwóch kryteriów: zaakceptowania przez Klienta projektu nadruku oraz zaksięgowania wpłaty na koncie Sklepu Alma-art, do momentu wysyłki towaru.
 2. Potwierdzonego oraz zaakceptowanego zamówienia personalizowanego z opcją nadruku, nie można anulować.
 3. Wszelkie poprawki w projekcie nadruku można wprowadzać do momentu akceptacji projektu nadruku. Po akceptacji poprawki nie będą uwzględniane. Sprzedawca nie odpowiada za błędy w druku zaakceptowane przez Klienta.
 4. Sprzedawca nie odpowiada za błędy zawarte w liście gości. Imiona i nazwiska z listy przenoszone są do zaproszeń/zawiadomień/winietek w takiej formie, w jakiej przesłane zostaną przez Klienta. Sprzedawca nie nanosi żadnych poprawek.
 5. Minimalna ilość zaproszeń z jednym tekstem to 20szt. Wyjątek stanowią dodatkowe zaproszenia na sam ślub, w których z głównego tekstu usunięte są  informacje dotyczące przyjęcia weselnego - wówczas liczba takich zaproszeń może być dowolna. W przypadku zaproszeń dla rodziców, istnieje możliwość usunięcia słów "wraz z rodzicami' z głównego tekstu.
 6. Realizacja zamówienia w etapach:
 • Klient składa zamówienie poprzez Sklep internetowy Alma-art;
 • Sklep drogą elektroniczną potwierdza przyjęcie zamówienia;
 • Klient przesyła wypełniony FORMULARZ załączając go w trakcie składania zamówienia lub przesyłając później na adres zaproszenia@alma-art.pl (formularz do pobrania przy każdym produkcie)
 • Klient opłaca zamówienie w tym momencie lub po otrzymaniu projektu nadruku;
 • Grafik w oparciu o dane z Formularza przygotowuje projekt nadruku i odsyła do Klienta;
 • Klient akceptuje projekt nadruku lub przesyła uwagi dotyczące zmian;
 • Projekt nadruku poprawiany jest do momentu akceptacji jego formy przez Klienta;
 • Zamówienie zostaje przekazane do realizacji;
 • Następuje realizacja zmówienia;
 • Zamówienie wysyłane jest do Klienta lub Klient informowany jest o możliwości odbioru osobistego;

Minimalne ilości zamówienia produktów nieprefabrykowanych:

 • Zaproszenia/zawiadomienia: 25szt.
 • Winietki: 24szt.
 • Zawieszki: 24szt.
 • Karty menu: 10szt.

PRÓBKI - zamówienie próbki możliwe jest WYŁĄCZNIE po wcześniejszym mailowym zapytaniu o dostępność. Tylko niektóre modele zaproszeń dostępne są w formie próbek, reszta wykonywana jest pod konkretne zamówienie klienta.  Koszt próbek to: ceny zaproszeń + 4,50zł. koszt przesyłki listem zwykłym priorytetowym (max. 4szt.).

 

III. Płatności:

 

1.    Przedpłata:

Dane do przelewu:
Alma-art
Ul. Fabryczna 11/3
20-301 Lublin
nr konta: mBank 
60 1140 2004 0000 3002 7443 8376

2.    Gotówka

o   wyłącznie w przypadku odbioru osobistego w siedzibie firmy Alma-art

o   w przypadku produktów robionych na zamówienie wymagana jest wpłata zaliczki

o   wysokość zaliczki ustalana jest indywidualnie z kupującym

 

IV. Dostawa

 

 1. Przesyłki wysyłane są od poniedziałku do piątku za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej.
 2. Koszty:
 • przesyłka kurierska: 17zł.
 • paczka pocztowa priorytetowa: 14zł.
 • odbiór osobisty: bezpłatny
 • koszty wysyłki zagranicznej naliczane są zgodnie z aktualnymi cennikami i zależą od wagi oraz rozmiarów przesyłki, są ustalane indywidualnie z kupującym.

 

V. Zwroty

 

 1. Zgodnie z art. 38 pkt 3 ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumentach (Dz. U. z 2014 r., nr 827 Kupującemu będącemu konsumentem nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, gdy przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb – dotyczy to : Zaproszeń, zawiadomień, winietek, zawieszek, kart menu, itp.
 2. Pozostałe zakupione w Sklepie produkty Klient może zwrócić w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Termin czternastodniowy liczy się od dnia wydania lub dostarczenia rzeczy.
 3. Stan zwracanego towaru powinien pozwalać na jego dalszą odsprzedaż. Klient ponosi koszt odesłania towaru.
 4. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.
 5. Po otrzymaniu towaru i spełnieniu warunków zwrotu, Sklep zwróci Klientowi kwotę zakupu.

VI. Reklamacje

 

1.     Reklamując towar Klient zobowiązany jest w pierwszej kolejności poinformować o tym Sklep za pomocą poczty elektronicznej (zaproszenia@alma-art.pl), podając w wiadomości e-mail dane osobowe, numer zamówienia oraz opis wady zamawianego produktu.

2.     Klient może zostać poproszony o dokumentację fotograficzną reklamowanego towaru oraz/lub o jego odesłanie na adres Sklepu. W przypadku odsyłania towaru Klient jest zobowiązany zabezpieczyć towar tak, aby nie uległ uszkodzeniu podczas transportu.

3.     Sklep nie odbiera zwrotnych paczek wysłanych przez Klienta za pobraniem.

4.     Rozpatrzenie reklamacji nastąpi w terminie 14 dni od jej zgłoszenia, pod warunkiem dopełnienia pozostałych warunków.

VII. Postanowienia Końcowe

 

 1. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Zmiany obowiązują z chwilą ich ogłoszenia na stronie internetowej Sklepu.
 2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego, Ustawy o prawach konsumenta oraz przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
 3. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za powstałe braki magazynowe spowodowane bieżącą sprzedażą
 4. Informujemy, że strona internetowa Sklepu używa plików cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj.