Jakie zaproszenie wybrać?

Jakie zaproszenie wybrać?

Jakie zaproszenie wybrać? Przed tym dylematem stają niemal wszyscy narzeczeni. Dużą pomoc narzeczonym niosą sklepy internetowe np.alma-art.pl, które posiadają szeroką ofertę różnych zaproszeń. Jednak ostateczną decyzję co do wyboru tych najlepszych muszą podjąć narzeczeni. Bez względu na to, czy tanie czy drogie zaproszenia są wyrazem podejścia Młodej Pary do swoich gości, nie mogą być niechlujne czy z błędami.

W powodzi internetowych rad wybraliśmy kilka – naszym zdaniem – najważniejszych:

- Są dwa podejścia w kwestii zaproszeń. Ma być tanie, bo i tak goście je wyrzucą lub że ma być ono szczególne, takie jak my, jak nasz ślub. Zaproszenie to pierwszy sygnał, to preludium. Przechowuję wszystkie, jakie dostałam. Jest wśród nich kilka szczególnych, np. od pary artystów, gdzie postać pani i pana młodego jest zrobiona z wyciśniętych tubek farb, albo to od siostry z wyciętymi kwiatami konwalii – jej ulubionymi.

- Jednym z problemów jest olbrzymia ilość wzorów na rynku. Szczęśliwi, którzy mają określony gust, i od razu wiedzą, czego chcą. Dlatego: nie dajmy się zwariować! To jednak są tylko zaproszenia! Przeciętny odbiorca zaproszenia ślubnego (zwłaszcza osoba z dalszej rodziny) patrzy na nie zazwyczaj w bardzo podstawowy sposób: chce dowiedzieć się, kto, gdzie i kiedy bierze ślub. Mniej ważne dla niego są ozdoby i dodatki, ważniejsza sama treść. Dlatego w pewnym momencie – po upływie wcześniej ustalonego terminu - może trzeba dać sobie spokój z szukaniem i na coś się zdecydować.

- Trzymajmy się swego gustu i nie przejmujmy się za bardzo, co ktoś sobie może pomyśleć. Przeładowanie zaproszenia dodatkami pasmanteryjnymi i złoceniami nie zawsze dobrze służy informatywności i często swym blaskiem przytłacza to, co najważniejsze - przekaz, że dwoje ludzi pragnie być razem na dobre i na złe.

- Jeśli planujecie skromną imprezę w gronie najbliższych, przepych w zaproszeniach również jest zbędny. Nie znaczy to, że nie mogą być piękne. Jeśli organizujecie wesele w pałacu, można zastosować odcienie złota a jeśli wybraliście wiejską chatę – motywy ludowe.